Spotkanie ze Świętym Mikołajem

471

Jak co roku 6 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Mikołajki. Spotkanie ze Świętym Mikołajem odbyło się na sali gimnastycznej. Każda klasa przedstawiła Mikołajowi swój repertuar artystyczny przygotowany na tę okazję.

Po otrzymaniu mikołajkowych paczek  udaliśmy się wraz z wychowawcami do swoich klas i na krótkie śniadanie.

Największym prezentem mikołajkowym był  wyjazd do kina  Cinema City w Częstochowie na film pt. ,, Świąteczny cud ”.

To szwedzki film, który trwał ponad sto minut , a jego polska premiera odbyła się 18 listopada. Familijny, ciekawy , wzruszający film o tym, jak to w niewielkim szwedzkim mieście trwały przygotowania do Bożego Narodzenia. Dużo śniegu, piękne światełka i pięknie ozdobione drzewka tworzyły magiczną atmosferę. Nastoletni Karl spotkał  biedną dziewczynę w jego wieku, która razem z młodszą siostrą mieszkała w sierocińcu. Uświadomił sobie, że niektórzy ludzie mają znacznie mniej szczęścia niż jego rodzina. W Wigilię przebrał się za Świętego Mikołaja i wyruszył rozdawać bożonarodzeniowe prezenty ubogim. Głównym przesłanie tego filmu to „Zabrać bogatym, a dać biednym”.

Film bardzo nam się podobał, a dzieci zastanawiały się dla kogo mogą jeszcze przed Świętami być  „Mikołajem”, kogo obdarować prezentem i obdarzyć radością.