Dzień Pluszowego Misia 25 listopada 2019 r.

657

Spotkanie z misiem”

Pluszowe misie – miękkie, miłe w dotyku, są ulubieńcami wszystkich dzieci. Od wielu lat towarzyszą dzieciom na całym świecie. Ta najpopularniejsza zabawka obchodzi swoje święto 25 listopada. Dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki ( 2002 r. ), ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci naszej szkoły z klas I-III włączyły się do wspólnej zabawy i świętowania z okazji 117 rocznicy urodzin tej pluszowej maskotki. Podczas spotkania z misiem, przygotowanym przez panią bibliotekarkę, dzieci poznały historię święta, opowiadały o misiach, które są bohaterami filmów i książek dla dzieci, zaśpiewały piosenkę o misiu, poznały zwyczaje niedźwiadków, a podsumowaniem imprezy było wspólne zdjęcie, słodki poczęstunek i odśpiewanie misiom „sto lat”.Z misiem spotkają się także przedszkolaki.

Święto Pluszowego Misia było okazją do promocji czytelnictwa w naszej szkole w ramach realizowanego Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Starsi uczniowie obejrzeli bogatą ofertę naszego księgozbioru, czytali głośno fragmenty książek, przeprowadzono konkurs czytelniczy ze znajomości „Kubusia Puchatka”, wykonano piękne plakaty misiów – bohaterów książek.