Tydzień Misyjny był dla uczniów naszej szkoły bardzo pracowity, zwłaszcza dla grupy modlitewnej. Dzieci wystąpiły w sąsiednich parafiach,  zachęcając do modlitwy różańcowej w intencji Misji, zwłaszcza w intencji dzieci z krajów afrykańskich.

W podróżach po Dekanacie Oleskim dzieciom towarzyszyła  Pani Dyrektor  Anna Meryk wychowawca kl. VI Joanna Meryk   oraz Rodzice:  Alicja Galus,  Barbara Brodacka, Krzysztof Goinda, Gabriela Liwowska, Irena Helios, Ewa Karbowska

 

Harmonogram wyjazdów przedstawiał się następująco

Środa  21.10.2019  –   Borki  Małe – godz. 1800 

Niedziela   27.10.2019 –   Olesno – godz.  1715

Po nabożeństwach dzieci zebrały datki na rzecz dzieci Afryki, dziękując ofiarodawcom  tańcem do modlitwy „Ojcze nasz” w języku suahili. Zebrane pieniądze  zostaną przekazane dla dzieci z Burkina Faso w ramach programu „Dać im nadzieję”  oraz na  wyposażenie szkoły podstawowej prowadzonej przez siostry ze Zgromadzenia Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Gitega,  w Burundi w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Mój szkolny Kolega            z Misji”. Wdzięczni jesteśmy wszystkim Dobrodziejom Misji. Dziękujemy Księżom Proboszczom za miłe i serdeczne przyjęcie. Bóg zapłać.