Ogólnopolski Tydzień Kariery 2019 „Pasja, profesja, powołanie” 24.10.2019 r.

1164

Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK) jest akcją o zasięgu ogólnokrajowym. Jej celem jest propagowanie świadomych wyborów edukacyjnych oraz zachęcenie do planowania kariery zawodowej. Działania kierowane są przede wszystkich do uczniów klasy ósmej, którzy stoją przed poważnymi decyzjami dotyczącymi swojej przyszłości zawodowej.

Dnia 24 października 2019 r. w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, Powiatowy Urząd Pracy w Oleśnie wspólnie z Publiczną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Oleśnie zorganizował konferencję „Pasja, profesja, powołanie”. Wydarzenie to odbyło się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie.

W programie wydarzenia była prezentacja pracodawców naszego powiatu oraz filmy przygotowane przez uczniów pod tytułem „Człowiek sukcesu” i „Charakterystyka zawodu – Dziennikarz Radiowy”. Przedstawiciele firm mówili o pracy swojego przedsiębiorstwa, możliwościach zatrudnienia i ścieżce kariery. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość poznać pracodawców naszego powiatu oraz zawody, na które jest zapotrzebowanie w naszym regionie.