26 września szczególną uwagę poświęcamy językom: doceniamy wartość znajomości kilku języków, promujemy naukę, podnosimy świadomość na temat korzyści płynących z posługiwania się wieloma językami. Tak było w naszej szkole i w tym roku. Uczniowie przygotowali piękną wystawę: SŁOWNIK OBRAZKOWY – ZWIERZĘTA ŚWIATA, na której znalazły się prześliczne ilustracje wykonane własnoręcznie przez dzieci i młodzież naszej szkoły, wraz z podpisami w kilku europejskich językach. W czasie zajęć językowych uczniowie mieli okazję pracować na opracowanym przez siebie materiale leksykalno-wizualnym. Pod względem językowym był to naprawdę wyjątkowy dzień! Uczniowie nie tylko uczyli się oferowanych przez szkołę języków angielskiego i niemieckiego, lecz skorzystali z możliwości nauki podstawowych zwrotów w prawie wszystkich europejskich językach przy pomocy aplikacji internetowych, a ponadto poszerzyli wiedzę na temat europejskich krajów.

Dziękujemy paniom nauczającym języków w naszej szkole: p. Alicji Bochnackiej, p. Kornelii Hęcińskiej i p. Joasi Meryk za organizację tego wydarzenia.

Wsparcie w postaci materiałów dla uczniów otrzymaliśmy od Komisji Europejskiej oraz Bundeszentrale für Politische Bildung w Bonn.