Wakacyjne Podróże” Napoleon- Częstochowa – 03.07.2019 r.

1597

Boreckie dzieci wzięły udział w jednodniowej wycieczce, w ramach projektu „Wakacyjne Podróże”, realizowanego przez Parafialny Zespół Caritas w Borkach Wielkich we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Borkach Wielkich i Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Borki Wielkie, ze środków Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas Diecezji Opolskiej.

Dnia 03 lipca 2019 r. 45 uczestników wyjazdu i 3 opiekunów udało się do miejscowości Napoleon, by zwiedzić „Muzeum Dywizjon 303” im. ppłk. Jana Zumbacha. Jest to jedyne w Europie muzeum lotnictwa zawierające niezwykle bogatą kolekcję pamiątek z czasów II wojny światowej. Uczestnicy wzięli udział w przepięknej lekcji historii, zobaczyli film dokumentalny o dywizjonie 303, podziwiali mundury, odznaczenia, sztandary, elementy wyposażenia lotników i inne ciekawostki. Mieli okazję usiąść w prawdziwym samolocie i poczuć się lotnikiem. 4 wolnostojące samoloty zrobiły na dzieciach wrażenie. Każde dziecko miało możliwość usiąść za sterami i pomarzyć o lataniu. Na zakończenie posilono się pieczonymi kiełbaskami.

Drugim punktem wyprawy był film „Sekretne życie zwierzaków domowych 2” w Cinema City w Częstochowie. Ta wspaniała komedia dostarczyła uczestnikom „Wakacyjnej Wyprawy” dużo radości” .