Światowy Dzień Pluszowego Misia.

2144

Miś w życiu każdego dziecka pełni od najmłodszych lat dużą rolę, to właśnie miś spełnia rolę przytulanki do snu, postaci do zabawy. Wszystkie dzieci uwielbiają misie, są to niezastąpione pluszaki – przytulanki. W przedszkolu też mamy ulubionego białego, dużego misia, do którego dzieci bardzo lubią się przytulać. 26 listopada w poniedziałek nasz przedszkolny miś, w odświętnym ubraniu witał każde dziecko w przedszkolnym korytarzu. W tym dniu również przedszkolaki przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszowe misie.
Z okazji Dnia pluszowego Misia nasze przedszkolaki zostały zaproszone do biblioteki. Pani Barbara Włodarska przygotowała wystawę książek, w których bohaterem był miś. Pani Basia przedstawiła dzieciom postacie: Misia Puchatka, Misia Koralgola, Misia Yogi, Misia Uszatka, Misia Kubusia Puchatka itd.
Pani Basia przeczytała dzieciom bajkę o misiu Uszatku. Wszystkie dzieci słuchały bajki z wielkim zainteresowaniem.
Przedszkolaki poznały także bohaterów innych książek o misiach. Później był wspólny poczęstunek. Pani Basia, przygotowała dla dzieci smaczne pierniczki w kształcie misia oraz ciasteczka z miodem. To naprawdę wielka uczta dla przedszkolaków. Każdy przedszkolak lubi takie słodkości. Dzieci, w zamian za miłe przyjęcie wręczyły pani Basi laurkę. To wspaniały, niezapomniany dzień dla wszystkich przedszkolaków.