Z okazji Święta Niepodległości odbyła się  w naszej szkole uroczysta akademia. Miała ona szczególny przebieg, ponieważ obchodzimy w bieżącym roku 100 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Akademia przebiegała w podniosłej atmosferze, którą uroczystym, odświętnym strojem zaznaczyli nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. O godz. 1111 odśpiewany został Hymn Narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”. Tym samym włączyliśmy się w akcję „Rekord dla Niepodległej”.

Przygotowany wspólnie przez wszystkich uczniów i wychowawców program artystyczny pozwolił nam przypomnieć sobie smutne dzieje Polaków pod zaborami, zakończone triumfalnie odzyskaniem niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. Uczniowie klasy IV i V rozpoczęli występy artystyczne pięknym polonezem, a śpiewane przez uczniów pieśni, recytowana  poezja oraz komentarz historyczny kierowały naszą refleksję ku wartości, jaką jest wolność i własne państwo.

Podczas apelu Pani Dyrektor Anna Meryk i organizator  Szkolnego Konkursu Plastycznego „ Gdy myślę … Polska” pani Barbara Włodarska uroczyście ogłosiły wyniki i wręczyły nagrody laureatom. Na  konkurs wpłynęło wiele prac, a komisja wyłoniła najpiękniejsze.