W poniedziałek (15.10.2018r.) uczniowie z klas I-IV wzięli udział w wycieczce do Opola. W trasę wyruszyli około 7:30, aby punktualnie na 9:00 stawić się na miejscu zbiórki, gdzie czekał przewodnik. Zwiedzanie miasta rozpoczęło się na Wzgórzu Uniwersyteckim, gdzie znajduje się Skwer Artystów, na którym usytuowano kilka współczesnych rzeźb portretowych artystów polskich, których twórczość związana była z Opolem z racji odbywającego się tu rokrocznie Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Można było zobaczyć rzeźby między innymi: Agnieszki Osieckiej, Czesława Niemena i Marka Grechuty.
Mijając Wzgórze Uniwersyteckie uczniowie przeszli nad studnię św. Wojciecha będącą pamiątką po dokonanym przez św. Wojciecha cudzie pojawienia się w tym miejscu wody. Następnie udano się do Kościoła Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha. To , jak sugerują przekazy, najstarsza świątynia w mieście.
Następnie uczniowie wraz z przewodnikiem udali się na rynek, gdzie przyjrzeli się z bliska Alei Gwiazd, które wystąpiły na opolskim festiwalu. Dzieci obejrzały Ratusz i dowiedziały się paru ciekawostek o jego historii. Następnym punktem wycieczki był Kościół Podwyższenie Krzyża Świętego. W tym średniowiecznym kościele znajduje się wiele skarbów, m.in. kamienna gotycka chrzcielnica z herbem Opola oraz relikwie Krzyża Świętego.
Po zwiedzaniu kościoła, uczniowie przeszli w stronę mostu na rzece Młynówce, gdzie uwidocznił się odrestaurowany fragment murów obronnych miasta. Następnie udano się do Kościoła Trójcy Świętej Ojców Franciszkanów, gdzie mieści się kaplica grobowa Piastów a w krypcie pod ołtarzem głównym spoczywają szczątki książąt opolskich.
Następnym punktem wyprawy była Wieża Piastowska. Wieża ta jest symbolem piastowskiego panowania, a także symbolem województwa opolskiego. Stanowi ona punkt widokowy, z którego rozciąga się panorama Opola. W budynku przy Wieży Piastowskiej mieści się Urząd Wojewódzki, do którego dzieci miły możliwość wejścia i spróbowania przejażdżki zewnętrzną, przeszkloną windą.
Na zakończenie udano się nad Staw Zamkowy przy ulicy Barlickiego. Dzieci odpoczęły w cieniu drzew przy Domku Lodowym. Wycieczka zakończyła się około godziny 14:00. Dzieci szczęśliwe i pełne wrażeń wróciły autobusem do domu.