Boreccy Strażacy w Czechach

2837

W dniach 12-13 maja 2018 roku w ramach projektu „Polsko – czeskie partnerstwo bez granic” strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Borkach Wielkich wzięli udział, wspólnie ze strażakami z Otic , w dwudniowym programie społeczno-edukacyjnym w Hluczynie oraz     w Centralnej Szkole Straży Pożarnej w Janskych Koupelach.
Nasi strażacy wspólnie z czeskimi partnerami uczestniczyli w obchodach świętofloriańskich Gminy Opawa, zwiedzili strażnice w Hluczynie i Oticach, spotkali się ze Starostą Otic Vladimirem Tancikiem . Z wielkim zainteresowaniem wzięli udział w seminarium na temat: „System zapobiegania i ochrony przeciwpożarowej ludności w Republice Czeskiej”. Wieczorem wspólne świętowanie i dyskusje trwały bardzo długo, w serdecznej i radosnej atmosferze. W niedzielę strażacy zwiedzili szkołę strażacką w Janskych i wzięli udział          w seminarium na temat: „Stanowisko i zadania gminy w ramach zarządzania kryzysowego w Republice Czeskiej”.
Strażacy z Borek Wielkich wrócili bardzo zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia i chętni do dalszej owocnej współpracy ze strażakami z Otic.