XIII Prezentacja Kolędników Misyjnych w Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu

2374

Dnia 03 lutego 2018 grupa Kolędników Misyjnych wraz z p. Anną Meryk udała się do Opola. O godz. 10:00 w auli Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego rozpoczął się XIII Diecezjalny Przegląd Kolędników Misyjnych. Kolędnicy Misyjni uczestniczyli                  w nabożeństwie, podczas którego modlili się w intencjach Misji. Następnie 11 grup kolędniczych złożono krótkie sprawozdania i zaprezentowało   programy.
Publiczną Szkołę Podstawową w Borkach Wielkich reprezentowali:
Królowie: Paweł Brodacki, Piotr Brodacki i Szymon Szczęść
Aniołowie: Anna Zug i Julia Ptak
Paterze: Dawid Flak i Dominik Sklorz.

Grupa kolędnicza przedstawiła program „Kolędnicy Misyjni 2018” w reżyserii p. Anny Meryk. Występ rozpoczęto kolędami „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Do szopy, hej pasterze” oraz „Kolędnicy wędrownicy”.  Występ Boreckich Kolędników sprawił, że na sali zapanowała cisza, wśród której niosła się piosenka finałowa „Sercem patrz”, którą zaśpiewali Julia            i Dominik.  „Sercem patrz” – płynęło ze sceny, „sercem patrz” – niosło się po sali, „sercem patrz” – to nasze dla was życzenia – zakończyła występ pani Anna Meryk.
Uczestnicy spotkania otrzymali atrakcyjne pamiątki: książki z filmem na DVD „Młody Mesjasz” lub „Bernadetta – cud w Lourdes”.