Fundacja Julki Bonk

2424

W tym roku, nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się w akcję niesienia pomocy podopiecznym Fundacji im. Julki Bonk „Walcz o mnie”. Koordynatorem Była pani Magdalena Przeniczna. Podopiecznymi fundacji są dzieci       z porażeniem mózgowym, które czekają na gest ludzi dobrego serca. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch bardzo ważnych przedświątecznych akcjach na rzecz fundacji:
PIERWSZA- „Konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową”.
W konkursie wzięło udział 36 gotowych nieść pomoc, chętnych uczniów.
Nieść pomoc w konkursie?
TAK! Bo dla nas głównym celem było wykonanie pięknych kartek, które sprzedadzą się na licytacji organizowanej przez fundację, gdyż właśnie taki był finał konkursu.
Nasze kartki cieszyły się dużym zainteresowaniem podczas licytacji, a pierwsze miejsce       w swoich kategoriach wiekowych zdobyli Maksymilian Sklorz oraz Oliwia Goinda, którzy otrzymali dyplomy i upominki.
DRUGA- „Mała Gwiazdka” dla maluchów Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci

z Porażeniem Mózgowym oraz podopiecznych Fundacji im. JulkiBonk ” Walcz o mnie””.
„Mała Gwiazdka” to pomoc materialna dla dzieciaczków w potrzebie. Uczniowie klasy III wraz ze swoją wychowawczynią Magdaleną Przeniczną ogłosili więc zbiórkę żywności, pieluszek i innych środków czystości oraz gier i zabawek dziecięcych. Postanowiliśmy akcję rozgłosić poza murami naszej szkoły i włączyć w ten szczytny cel całą naszą społeczność wiejską. Plakaty rozwiesiliśmy w przedszkolu oraz we wszystkich sklepach. Na odzew nie trzeba było długo czekać. Każdego dnia do naszej klasy trafiały kolejne podarunki. Ofiarowane były również pieniążki, za które zostały zakupione najbardziej potrzebne produkty. Wszystkie dary zostały posegregowane i przekazane na ręce opiekunki fundacji, która nie kryła wzruszenia na widok przywiezionych paczek. A ile udało się zebrać? DUŻO!(można zobaczyć na zdjęciach), co bardzo nas cieszy i mobilizuje do dalszego działania.
Wszystkim, którzy włączyli się w akcję i służyli swoją pomocą z głębi serca- DZIĘKUJEMY!