Międzynarodowy Turniej Piłkarski Oldbojów w Oticach

3459

Dnia 20 maja 2017 roku w ramach współpracy polsko – czeskiej odbył się wyjazd grupy „Piłkarzy” z Borek Wielkich do Otic. W ramach projektu „Żyjemy wspólnie” w Oticach odbył się Międzynarodowy Turniej Piłkarski Oldbojów. W Turnieju uczestniczyły drużyny z: Otic (Czechy), Borek Wielkich (Polska), Cachynce (Słowacja) i Vilonya (Węgry). Projekt „Żyjemy wspólnie” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa „Przekraczamy granice”.
Borki Wielkie reprezentowali: Piechota Dawid, Kubosch Krystian, Bensz Paweł, Augustyniak Michał, Augustyniak Marek, Kubosz Armin, Giza Nikodem, Giza Dominik, Matusek Dariusz, Owczarski Kamil, Owczarski Krzysztof, Ptak Łukasz, Freier Dariusz.
Piłkarzom towarzyszyli: pan Marek Leśniak – radny Gminy Olesno z Małżonką oraz pani Anna Meryk – koordynator projektu. Turniej piłkarski trwał od 13:00 – do 17:00.  Nasi Oldboje okazali się juniorami. Dzielnie rozgrywali poszczególne mecze. Nie udało się stanąć na podium. Zajęli IV miejsce. Sportowy nastrój i emocje rywalizacji towarzyszyły im podczas spotkań i nasilały się z każdym meczem. Z rozgrywek wrócili z pucharem, który kapitan drużyny Dawid Piechota odebrał z rąk starosty Otic Vladimira Tancika.
Od 19 00 wszyscy goście wraz z gospodarzami uczestniczyli w zabawie festynowej na świeżym powietrzu. Przygrywał zespół smyczkowy. Występowały cheerleaderki i zespół taneczny. To międzynarodowe spotkanie było wspaniałe. Sport i muzyka połączyły 4 narody tak, że bariera językowa przestała być problemem.