Dnia 27 kwietnia 2017 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klas 1 – 3 wraz z wychowawczyniami : p. Ewą Glondała, p. Dorotą Nowak   i p. Magdaleną Przeniczną przygotowały program artystyczny. Część konkursową przygotowała kl.VI wraz z p. Mariolą Górską. Na początku uczennica kl. VI przedstawiła ogólne informacje o Dniu Ziemi i jego znaczeniu dla nas i naszej planety. Następnie uczniowie klas młodszych przedstawili bajkę pt: „ Eko – Kapturek”, która bogata była w treści proekologiczne zachęcające do budowania wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Uczniowie przybliżyli problem śmiecenia i groźne następstwa skażonego środowiska. Po części artystycznej uczniowie klasy VI przeprowadzili kilka konkursów sprawdzających wiedzę       z zakresu ochrony środowiska. Impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów     i zaproszonych gości z przedszkola. Na zakończenie dyrektor szkoły przypomniała              o akcjach proekologicznych w naszej szkole, a w szczególności o zbieraniu surowców wtórnych i elektrośmieci. Zobowiązała uczniów do czynnego przyłączenia się do akcji            i sporządzenia meldunku.