Wigilia przedszkolna

2518

Wesoła nowina wszędzie się rozchodzi,
że się nam w Betlejem Pan Jezus narodził….

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólna wigilia, która odbyła się 21 grudnia. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. Także u nas nastał cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie. W tym dniu nasze przedszkolaki przedstawiły Jasełka pt. „Historia Bożego Narodzenia”. W pięknych strojach dzieci śpiewały kolędy i pastorałki. Po przedstawieniu jasełkowym wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu, częstując się makówkami, świątecznymi piernikami i owocami. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.