Wyjazdy przedszkolaków na basen

4752

„Dzieci i młodzież z terenu Gminy Olesna – aktywnie po zdrowie”

13.10.2016r. i 03.11.2016r. w ramach realizacji projektu: „Dzieci i młodzież z terenu Gminy Olesno –aktywnie po zdrowie” odbyły się dwa wyjazdy na basen dla dzieci z grupy starszej, następnie dn. 27.10.2016r. i 17.11.2016r. odbyły się wyjazdy dla dzieci grupy młodszej.

Dzieci długo oczekiwały na ten wymarzony wyjazd, wszystkie dzieci wyposażone w kolorowe stroje kąpielowe oraz wszelakie akcesoria- rękawki, koła, piłki- bardzo aktywnie spędziły miłe chwile w wodzie u boku swoich opiekunów, rodziców i oczywiście ratowników pływalni. Dla niektórych przedszkolaków był to pierwszy w życiu pobyt na basenie. Zarówno stali bywalcy, jak i nowicjusze chętnie korzystali ze zjeżdżali, bawili się piłkami, chlapali wodą oraz – co bardzo ważne – rozwijali swój talent pływacki. Nad naszym bezpieczeństwem czuwali ratownicy pływalni „Oleskiej Laguny”, którzy służyli pomocą i dołożyli wszelkich starań, by uatrakcyjnić pobyt dzieci w wodzie.
Dzieci pod okiem instruktora pływania mogły oswoić się z wodą, mogły ograniczyć strach przed dużą ilością wody w basenie. Pod czujnym okiem ratowników i opiekunów dzieci bezpiecznie i przyjemnie spędziły miłe chwile w wodzie. Nawet nieśmiałe dzieci coraz bardziej przekonały się do atrakcji basenowych. Ćwiczenia na basenie to wspaniała metoda poprawiająca sprawność fizyczną dziecka, promująca zdrowy styl życia.