Dzień Dziecka w Teatrze

378

1 czerwca 2023 r. uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Dziecka. Z tej okazji zorganizowano wyjazd do Teatru Miejskiego w Gliwicach na spektakl „Ach, jak cudowna jest Panama” na podstawie dzieła Janoscha. Bogata, kolorowa, nieoczywista scenografia przyciągała uwagę widzów, wywołując niejednokrotnie zaskoczenie w trakcie spektaklu. Żywa, energiczna gra aktorska wciągnęła obserwatorów w baśniowy świat misia i tygryska, czyniąc nas współtowarzyszami ich podróży. Całość dopełniła znakomita oprawa muzyczna. Instrumenty używane w czasie spektaklu stały się inspiracją, a charakterystyczne melodie zapadły w ucho i w pamięć. Spektakl okazał się wspaniałym przeżyciem dla dużych i małych, niosącym ważne przesłanie: warto dostrzegać i doceniać dobro wokół siebie, nawet jeśli czasem wymaga to zmiany perspektywy.

Po duchowej uczcie przyszedł czas na aktywną zabawę w parku trampolin House of air. Wstępna rozgrzewka i rozciąganie pozwoliły na bezpieczne szaleństwo na trampolinach, ściankach wspinaczkowych i torach przeszkód pod czujnym okiem animatorów, którzy służyli pomocą i dobrą radą. Wspaniała zabawa, zastrzyk energii i endorfin wywołały uśmiech i zadowolenie na twarzach.

Na zakończenie każdy uczestnik wycieczki otrzymał poczęstunek w postaci solidnej porcji frytek. Wyjazd z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy Pani Dyrektor za organizację, a Radzie Rodziców za wsparcie. Wszystkim dzieciom – dużym i małym życzymy wszystkiego, co najlepsze!