25. 01. 2023 r. w naszej szkole gościliśmy przedstawicielkę TSKN na Śląsku Opolskim, p. Annę Dzielawski oraz przedstawicielkę DFK Borki Wielkie, p. Monikę Giesa – Köhler, które przeprowadziły zajęcia w j. niemieckim dla klasy IV i V.

Tematem zajęć była platforma edukacyjna Mniejszości Niemieckiej w Polsce supereule.pl. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą proponowaną przez platformę, jednocześnie szlifując swoje umiejętności językowe. Podczas spotkania elementy edukacyjne okraszone były dobrą zabawą.

Była to również świetna okazja do zapoznania się z działalnością Mniejszości Niemieckiej w naszej miejscowości i naszym województwie. Uczniowie poznali szeroką ofertę kulturalną i edukacyjną skierowaną do dzieci i młodzieży, jak również propozycje dla całej społeczności lokalnej.

Współpracę naszej szkoły z przedstawicielami MN koordynują nauczyciele języka mniejszości narodowej – niemieckiego, p. Kornelia Hęcińska i p. Joanna Meryk.