Wakacyjne Pozdróże – Legendia

59

Dnia 11 sierpnia 2022 r. boreckie dzieci wzięły udział w jednodniowej wycieczce, w ramach projektu „Wakacyjne Podróże 2022”, realizowanego przez Parafialny Zespół Caritas w Borkach Wielkich we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Borkach Wielkich i Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Borki Wielkie, ze środków Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas Diecezji Opolskiej. W projekcie uczestniczyły również dzieci uchodźców z Ukrainy.

Dnia 11 sierpnia  2022r. 47 uczestników wyjazdu i 3 opiekunów udało    się w „Wakacyjną Podróż” do Rodzinnego Parku Rozrywki                                                       w Chorzowie  „Legendia” –  Śląskie Wesołe Miasteczko .   

Karuzele, labirynty, samoloty, samochody, dmuchane zamki, gondole  i inne atrakcje   przez cały dzień zachwycały uczestników wyjazdu. Dzieci w małych grupkach korzystały     swobodnie    ze wszystkich  atrakcji Wesołe Miasteczka z uwzględnieniem wieku, wzrostu i zainteresowań.   Po wspólnym obiedzie nikt nie oczekiwał odpoczynku, bo karuzele czekały. Zabawa trwała do godz. 1800.

Uśmiech nie znikał z twarzy dzieci, kiedy samolot wznosił się wysoko, gondola płynęła dostojnie i zwinnie omijała wodospad. W Jamie Bazyliszka dzieci ćwiczyły celność strzału i robiły pamiątkowe zdjęcia. Wszystkie wspinaczki, zjeżdżalnie i inne atrakcje zaliczane były wielokrotnie.

Wakacyjny wyjazd był  bardzo udany.  Dzieci zmęczone, ale szczęśliwe, pełne wrażeń  i  przeżyć,   wróciły wieczorem do domu.