Maluchy w stolicy

684

26 maja 2022 r. wczesnym rankiem uczniowie klas młodszych życzeniami oraz buziakami pożegnali swoich Rodziców i wyruszyli na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Wyjazd odbył się w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”, na które uczniowie otrzymali dofinansowanie.

Po dotarciu do Warszawy uczniowie odwiedzili Muzeum Łazienki Królewskie oraz Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego. Stolica przywitała nas słonecznym i pogodnym dniem. Przepiękne krajobrazy i widoki zrekompensowały długą podróż. Kolejnym, ważnym zwłaszcza dla chłopców punktem była wizyta na Stadionie Narodowym. Największe wrażenie na dzieciach zrobiła wielkość obiektu, a przede wszystkim szatnie piłkarzy. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogli eksperymentować na wielu stacjach doświadczalnych i eksponatach stymulując naturalną ciekawość oraz ucząc się przez działanie. Entuzjazm nie opuszczał dzieci, a wszelkiego rodzaju instrumenty muzyczne cieszyły się ogromnym powodzeniem. Po tych wyczerpujących zajęciach przyszedł w końcu czas na ciepły posiłek i zakwaterowanie w hotelu „Arkadia”. Pierwszy dzień upłynął wesoło i radośnie, a dzieci zmęczone całodniową wędrówką szybko zasnęły.

Drugi dzień był nieco mniej słoneczny. Deszcz obudził nas rankiem, za to śniadanko było przepyszne. Obfito zastawione stoły i nęcące zapachy zapraszały do bufetu. Po spokojnie zjedzonym posiłku przyszedł czas na spakowanie walizek i wyruszenie w dalszą drogę. Stare Miasto i Zamek Królewski przywitały nas podmuchami wiatru, ale i przebłyskami słońca. Nasza Przewodnik Pani Marta pięknie opowiadała historie związane z licznymi zabytkami, a uczniowie

z zapartym tchem słuchali opowieści. W przerwie pomiędzy historycznymi pogawędkami znaleźliśmy czas na warsztaty w „Pijalni Czekolady E. Wedel”. Pani prowadząca warsztaty podzieliła się kilkoma ciekawostkami dotyczącymi owoców kakaowca, a potem przyszedł czas na zdecydowanie przyjemniejszą część, a mianowicie smakowanie czekolady. Było wyśmienicie!

Pod koniec wybraliśmy się jeszcze by zobaczyć Historyczny zespół miasta z Traktem Królewskim

i Wilanowem, po czym udaliśmy się na obiad. Wychodząc z restauracji pomachaliśmy Królowi Zygmuntowi III Wazie i udaliśmy się w podróż powrotną ku Borkom. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domów.

Pani Magdalenie Przenicznej, Dorocie Nowak oraz Annie Wacheckiej, które sprawowały nad dziećmi opiekę w dzień i w nocy serdecznie dziękujemy!