Dzień Europy oraz przywitanie dzieci z Otic

559

Przygotowanie tego dnia wymagało wiele inwencji i pomysłowości uczniów, nauczycieli oraz pomocy rodziców. Pierwszym ważnym wydarzeniem związanym z rozpoczęciem przygotowań było losowanie wytypowanych państw przez poszczególne klasy.

Wyniki losowania :

klasa I: Francja

klasa II: Wielka Brytania

klasa III: Włochy

klasa IV: Holandia

klasa V: Węgry

klasa VI: Hiszpania

klasa VII: Niemcy

klasa VIII: Śląsk

Uczniowie zapoznali się z kulturą, sztuką, historią i kuchnią każdego kraju. Rodzice zaoferowali pomoc w przygotowaniu tradycyjnych potraw charakterystycznych dla danego kraju lub regionu.

Od wczesnego ranka zaczęło się przygotowywanie poszczególnych stoisk na boisku szkolnym. Oprócz wyżej wymienionych stoisk swoje kraje zaprezentowali również nasi goście z Czech oraz Ukrainy. W ten sposób rozpoczęła się kulinarna podróż po europejskich krajach. Degustując się różnorodnymi smakołykami, poznawaliśmy kulturę i elementy historii prezentowanych państw i regionów.

Potem przystąpiliśmy do prezentacji europejskich piosenek i tańców, czyli szkolnej Eurowizji. Uczniowie przygotowali utwory i tańce reprezentujące kraje przedstawione na stoiskach.

Wszyscy wspólnie i pięknie się bawili. Zwieńczeniem całości było odtańczenie belgijki na boisku szkolnym.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, wychowawcom klas, rodzicom, przybyłym gościom oraz Pani Dyrektor za przygotowanie i przeprowadzenie tego spektakularnego wydarzenia w naszej szkole. Po dwóch latach przerwy znów mogliśmy się cieszyć tym świętem.