EKOLOGIA WAŻNA SPRAWA

407

11 maja 2022 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty dla dzieci z klas młodszych z zakresu edukacji ekologicznej „Z ekologią za Pan brat na terenie województwa opolskiego” przeprowadzone przez UMWO przy współpracy ze Stowarzyszeniem LGD DOLINA STOBRAWY.
Warsztaty odbyły się w dwóch grupach:
1) Warsztaty ekologiczne z zakresu roli roślinności w ekosystemie.
Uczniowie klasy 2 wraz ze swoją wychowawczynią Dorotą Nowak przypomnieli sobie definicję ekosystemu i wspólnie go zobrazowali. Odpowiedzieli na szereg pytań dotyczących ekosystemu, m.in.: Po co sadzi się rośliny przy drogach i w miastach? Po co przygotowuje się bezpieczne korytarze dla zwierząt?
Każdy uczestnik na bazie naturalnych materiałów przygotował las w słoiku.

2) Warsztaty ekologiczne z zakresu przyswajania wiedzy związanej z segregacją i ograniczeniem ilości odpadów z plastiku.
Uczniowie klasy 1 i 3 wraz ze swoimi wychowawczyniami Magdaleną Przeniczną i Ewą Glondałą poznali historię powstania Potwora Plastikowica. Wspólnie zastanawiali się jak potwora możemy powstrzymać i stać się Superbohaterami, którzy poskromią go wykorzystując do tego informacje o historii powstania plastiku. Zastanawiali się również nad tym, jak robić zakupy, aby zmniejszyć ilość odpadów. Każdy uczestnik wykonał maskę Superbohatera.
Wszyscy uczestnicy otrzymali poczęstunek, kołocz i pyszne pierogi.
Był to dla nas bardzo miło i owocnie spędzony czas.