Zjazd dzieci

1161

     W niedzielę, 16 stycznia 2022 roku, w Kościele Parafialnym oo. Franciszkanów w Borkach Wielkich spotkały się DZIECI. Tradycyjne spotkanie u stóp Bożej Dzieciny rozpoczął Ojciec Proboszcz Grzegorz Pampuch, serdecznie witając zgromadzone dzieciaki i zachęcając do wspólnego kolędowania. Na początku o. Grzegorz opowiedział o Boreckiej Stajence, nawiązując do miejsca narodzenia w Betlejem. Pokazał dzieciom gwiazdę betlejemską i zaprosił do zwiedzania Groty Betlejemskiej. Tegoroczne Jasełka pod tytułem „Idziemy do Betlejem” przedstawili uczniowie klas IV, V, VI i VII z Boreckiej Szkoły Podstawowej pod kierunkiem pań nauczycielek: Lidii Gorzołka, Joanny Meryk, Urszuli Rosickiej, Kornelii Hęcińskiej i Marioli Górskiej. Scenografię przygotowały panie: Małgorzata Ligus oraz Barbara Włodarska. Nad całością czuwała Dyrektor Szkoły Anna Meryk.

      Tegoroczne jasełka ubogacone były tańcami aniołów i pasterzy oraz śpiewem wszystkich występujących dzieci. Piosence „Skrzypi wóz” przewodniczył Antek Karbowski, który był narratorem. W piosence finałowej „ Szczęśliwych dni” dzieci dzieciom złożyły życzenia: „ szczęśliwych tylko dni
życzymy dzisiaj wam, niech miłość mieszka w nas, rozgrzewa serca nam …”. Brawa po piosence finałowej zmobilizowały do bisu. Rozśpiewane dzieci powtórzyły piosenkę z piękną choreografią.

   Po jasełkach wręczono nagrody laureatom i uczestnikom I Regionalnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych organizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową w Borkach Wielkich oraz Parafię pw. św. Franciszka z Asyżu.

    Następnie ojciec Grzegorz nawiązując do pokazanej przez dzieci „drogi do Betlejem”, zaprosił do wspólnego kolędowania. Dzieci modliły się za siebie, rodziców i swoje rodziny. Na zakończenie otrzymały Kapłańskie Błogosławieństwo, z którym wróciły do domów.