Andrzejki

532

30 listopada 2021r. zapanowała w naszej szkole magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki.

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię wspomnienia św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

Andrzejki w naszej szkole to już tradycja. Maluchy spotkały się ze swoimi wychowawczyniami w klasach. Panie przygotowały dla nich mnóstwo radosnych gier i zabaw oraz wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło lania wosku przez ucho klucza, ustawiania butów, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą papierowych stateczków puszczanych na wodzie, ciasteczek z wróżbą na przyszłość itp. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Na wieczorze andrzejkowym nie zabrakło również słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Dzieci zjadły także ze smakiem przepyszną pizzę wykonaną przez panie kucharki.

Zabawa była przednia, maluchy wróciły do domu w doskonałych humorach.