Pasowanie Pierwszaków

1033

„Pasowania nadszedł czas, będzie uczniem każdy z nas…”

18 października 2021 roku takie słowa przyświecały uczniom klasy pierwszej. To właśnie wtedy w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.
Na początku wszystkich zebranych, tj. rodziców uczniów klasy 1, nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły uroczyście przywitała pani dyrektor Anna Meryk.
Następnie uczniowie klasy pierwszej i ósmej zaprosili zebranych na przedstawienie -przygotowane na wzór popularnego programu telewizyjnego – „Jak oni ślubują?”.

Podczas trwania programu uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali się komisji, w której skład wchodzili: Oliwia Goinda jako Dorota Zagadzka – super niania, Laura Chmiel jako Magda Wessler – znawczyni kuchni i smacznego, zdrowego odżywiana, Rafał Galus jako komendant policji Rafał Odblask oraz Ewa Kosala jako przedstawiciel kuratorium w Opolu Katarzyna Długopisik.

Pierwszoklasiści chwalili się wiadomości i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zasad zdrowego odżywiania. Udowodnili również, że wiedzą co to znaczy być dobrym uczniem i wzorowym Polakiem, a wszystko to przedstawili w sposób bardzo zabawny, a nawet śpiewająco. Do występu uczniów klasy pierwszej przygotowała ich wychowawczyni Magdalena Przeniczna.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, najstarsi uczniowie przygotowali również egzamin dla swoich najmłodszych kolegów. Zadanie egzaminacyjne sprawdzały zwinność, skoczność oraz odwagę.  Pierwszoklasiści poradzili sobie z nimi wyśmienicie.
Zarówno specjalnie powołana na tę okazję komisja, jak i wszyscy zebrani, na czele z rodzicami i panią dyrektor byli zachwyceni występami dzieci, a brawom nie było końca.
Nadszedł zatem czas na część oficjalną, złożenie ślubowania. Pięknie ubrani, w togi i birety uczniowie powtarzali słowa przysięgi. Z rąk pani dyrektor otrzymali dokumenty potwierdzające bycie uczniem naszej szkoły – legitymacje.

Na pamiątkę tej wyjątkowej uroczystości od swojej pani wychowawczyni pełnoprawni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Po uroczystości rodzice przygotowali słodki poczęstunek.
Ten dzień zostanie nam wszystkim w pamięci na długo.