Wyjazdy wakacyjne Żory – Twinpigs

863

Boreckie dzieci wzięły udział w  jednodniowej wycieczce, w ramach projektu „Wakacyjne Podróże”,  realizowanego przez Parafialny Zespół Caritas   w Borkach Wielkich we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Borkach Wielkich i Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Borki Wielkie, ze środków Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas Diecezji Opolskiej.

Dnia 12 sierpnia 2021 r. 47 uczestników wyjazdu i 3 opiekunów udało się do Amerykańskiego Parku Rozrywki – Twinpigs Park w Żorach. Wakacyjne przygody uczestnicy wyjazdu rozpoczęli w Muzeum Ognia. Tam zdobywali wiedzę i umiejętności w trzech strefach: „Czas na eksperyment”, „Ściana ognia” i „Zadbaj o bezpieczeństwo”. Ta wizyta zakończyła się zdanym testem, który bardzo atrakcyjnie wymuszał na uczestnikach poszukiwanie odpowiedzi na oczywiste i mniej oczywiste pytania związane z ogniem i bezpieczeństwem.

Uczestnicy wycieczki zwiedzali miasteczko o walorach amerykańskich, korzystając z atrakcji w 8 strefach. Po przejściu bramy powitalnej udali się na Dziki Zachód. Na „Ranchu” poznali świnkę Gonzo, konia Emira i osiołka Leona. Mali kowboje sprawdzili się w jeździe konnej na kucykach. Poznali krowę Luizę. W ogródku Farmera zobaczyli jak rosną dynia, burak i sałata, a w figloraju czekało na dzieci malowanie twarzy i basen z kulkami. Na Dzikim Zachodzie uczestnicy wycieczki podziwiali występy kowbojów i brali udział w przeróżnych zabawach i pokazach. W saalunie mogli się posilić, a potem odpocząć pod palmami na Hawajach. W krainie „Rock’Roll” czekała karuzela i strzelnica. W krainie „Powrót do przeszłości” uczestnicy jeździli na kole młyńskim. W Moonspace mogli poczuć się jak astronauci. W kuli parowej, dzięki nowoczesnej technice kina 360 stopni, mogli zobaczyć odległe zakątki galaktyki. W Meksyku czekało kino 5D i nawiedzona sztolnia, a w Las Vegas strefa gier, Wodospad Havasu oraz labirynt sensoryczny. W drodze do Zwierzyńca uczestnicy doskonalili swoje umiejętności w Edukacyjnym Parku Linowym oraz strzelali z łuku. W Zwierzyńcu miłośnicy zwierząt bawili się z kozami, danielami i owcami kameruńskimi. Wielką atrakcją był Las Przygód. W strefie leśnej dziecięce fantazje stawały się rzeczywistością. Domki na drzewach i wspinaczka między rozłożystymi gałęziami, to dla wielu spełnienie marzeń. Mały Park Linowy to niezwykła atrakcja dla młodszych dzieci, a Leśne Molo, czyli pomost, pozwolił dzieciom być bliżej natury. W podróż na leśne rubieże dzieci pojechały kolejką wąskotorową. W wiosce Indiańskiej uczestnicy wycieczki poznali, jak niegdyś żyli rdzenni Amerykanie. Mogli zajrzeć do tipi i poznać historie indiańskich plemion. Niezwykle interesująca była Ścieżka Edukacyjna, która odkryła tajemnice runa leśnego, rozpoznawanie gatunków drzew oraz możliwości tropienia zwierząt leśnych. Twinping Park w Żorach to miejsce wspaniałej zabawy, rewelacyjnej rekreacji oraz interesującej nauki przez zabawę. Towarzystwo Prawdziwych Kowboi dodaje uroku temu miejscu i wprowadza w nastrój westernu. Uczestnicy wycieczki po wspaniałym dniu, zmęczeni i zadowoleni wrócili do domów.