Pierwszy Dzień Wiosny

1013

Marzanno, marzanno Ty zimowa panno…”

 

19 marca młodsi uczniowie naszej szkoły świętowali Pierwszy Dzień Wiosny. Przygotowania do obchodów zaczęliśmy już dużo wcześniej.

Klasa pierwsza od kilku dni przygotowywała się do wiosennego przedstawienia pt.” Witaj Wiosno! „. Uczniowie wraz z wychowawczynią zadbali o prześliczną scenografię, a uczniowie wraz ze swoimi rodzicami o kolorowe i piękne stroje. Ponadto pierwszacy sporo dekoracji wykonali samodzielnie- pojawiła się łąka pełna kolorowych, wiosennych kwiatów, bociany. Każdy uczeń wykonał również papierową marzannę oraz wiosenną opaskę na głowę.

Klasa druga również pamiętała o wiosennej dekoracji swojej klasy. Uczniowie zawiesili wiosenne obrazki i kolorowe prace plastyczno- techniczne. Najważniejszym zadaniem klasy było przygotowanie wiosennego gaika.

Klasa trzecia swoje przygotowania zaczęła od wykonania wiosennego, parapetowego ogródka, na którym pojawiły się witaminki. Z lupką „małego ogrodnika” oraz aparatem w dłoni trzecioklasiści udali się na plac szkolny w poszukiwaniu oznak nadchodzącej wiosny, biorąc tym samym udział w akcji przyrodniczo- fotograficznej „Mali Ogrodnicy- Odkrywcy Natury”. Każdy chętny uczeń klas I-III otrzymał swoją lupkę, z którą poszukiwał oznak wiosennego przebudzenia na swoich podwórkach i w najbliższej okolicy. Wykonane zdjęcia należało przesłać na stronę „Just in Nature- Warsztaty dla dzieci, Mali Ogrodnicy”. Każdy uczestnik akcji otrzyma dyplom. Również klasa trzecia zadbała o wiosenny wystrój klasy. Wraz z klasą 2 opracowali układ choreograficzny do wiosennej piosenki oraz nauczyli się śpiewać piosenkę „Taniec Mai”.

W piątek w szkole było bardzo kolorowo, sprawiły to oczywiście dekoracje, ale również stroje wszystkich uczestników. Dominowały kolory: żółty, zielony, pomarańczowy oraz różowy.

Uczniowie klasy pierwszej zaprosili swoich starszych kolegów na wiosenne przedstawienie. Później wspólnie udaliśmy się na koniec boiska pożegnać się z zimowymi marzannami. Następnie wokół ogniska zaśpiewaliśmy kilka wiosennych piosenek, zatańczyliśmy do wesołych taktów i z uśmiechami na twarzach, za wiosennym gaikiem wróciliśmy do szkoły.

A po tych wszystkich atrakcjach spakowaliśmy swoje podręczniki i przybory szkole, bo od poniedziałku czekało nas znów nauczanie zdalne…