Wakacyjne Podróże – Wesołe Miasteczko w Chorzowie

1194

Boreckie dzieci wzięły udział w  jednodniowej wycieczce, w ramach projektu „Wakacyjne Podróże”,  realizowanego przez Parafialny Zespół Caritas   w Borkach Wielkich we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Borkach Wielkich i Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Borki Wielkie, ze środków Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas Diecezji Opolskiej.

Dnia 18 sierpnia  2019 r.   47 uczestników wyjazdu i  3 opiekunów udało się do Rodzinnego Parku Rozrywki w Chorzowie  „Legendia” –  Śląskie Wesołe Miasteczko .   

Karuzele, labirynty, samoloty, samochody, dmuchane zamki, gondole  i inne atrakcje   przez cały dzień zachwycały uczestników wyjazdu. Dzieci miały możliwość swobodnego korzystania z atrakcji Wesołe Miasteczka z uwzględnieniem wieku, wzrostu i zainteresowań. Jamę  Bazyliszka  niektóre dzieci odwiedziły siedem razy, zdobywając rekordowe wyniki    w strzelaniu do celu. Po wspólnym obiedzie nikt nie oczekiwał odpoczynku, bo karuzele czekały. Zabawa trwała do godz. 1800.

Wakacyjny wyjazd był  bardzo udany.  Dzieci zmęczone, ale szczęśliwe, pełne wrażeń  i  przeżyć,   wróciły wieczorem do domu.