Spotkanie przy Żłóbku Parafialnych Zespołów Caritas, Pielęgniarek, Lekarzy i Rehabilitantów Caritas Rejonu Kluczborskiego, – 11.01.2020 r.

1338

Tradycyjne spotkanie Parafialnych Zespołów Caritas, Pielęgniarek, Lekarzy i Rehabilitantów Caritas rozpoczęło się  w kościele oo. Franciszkanów w Borkach Wielkich o godz.1500 . Mszę Świętą odprawił o. Grzegorz Pampuch. Zebrani, jak co roku, podziwiali wspaniałe dzieło Boreckiej Stajenki. Po Mszy Świętej wszyscy udali się do szkoły. Dyrektor Szkoły Anna Meryk przywitała zebranych na sali gimnastycznej. Borecki Zespół Caritas poczęstował gości kawą i boreckim kołaczem. Wolontariusze i Pracownicy Caritas wspólnie przeżywali Jasełka  pt. „Radujmy się, Syn Boży jest z nami” w wykonaniu uczniów kl. I-III.

Publiczność z wielkim zainteresowaniem przeżywała tegoroczne Jasełka. Na sali zapanowała RADOŚĆ. Wszyscy podziwiali piękny występ naszych dzieci, oklaskując recytacje, śpiew i taniec. Wielka była RADOŚĆ, gdy nawet diabełek się nawrócił i służył Małemu Jezuskowi.

Po występie dzieci udały się na poczęstunek do świetlicy. W jasełkowej scenerii pani Anna Meryk zaprosiła wszystkich na ciepły poczęstunek: „borecki bigos”. Po kolacji Dyrektor Szkoły Anna Meryk podzieliła się z zebranymi informacji o dziełach Parafialnego Zespołu Caritas. Pamiętano również o dzieciach z krajów misyjnych, szczególnie o dziełach Ogólnopolskiego Konkursu „Mój Szkolny Kolega z Misji”.