Spotkanie inaugurujące wydanie trzeciej książki pt. ,,Uśmiech Dziecka”

1695

12 grudnia br. w odpowiedzi na imienne zaproszenie otrzymane od Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły udaliśmy się do Hotelu Arkas w Prószkowie na spotkanie inaugurujące wydanie książki pt.,,Uśmiech Dziecka”. W książce opublikowane zostały wiersze i plakaty uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w ubiegłorocznej edycji konkursu ,, Opolska mama ma moc” zorganizowanego pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego. W książce znalazły się wiersze naszych laureatów: Oliwii              i Patryka Goindów, Jakuba Brodowego, Ewy Kosala oraz Filipa Kozala. Na 124 stronie książki umieszczony został plakat Stasia Guroka, który w tym konkursie otrzymał wyróżnienie specjalne w tej kategorii. Kiedy przystępowaliśmy do tego konkursu                i cieszyliśmy się z otrzymanych wyróżnień, nie przypuszczaliśmy, że będzie jeszcze dalszy ciąg, powstanie książka , a w niej znajdą się prace naszych uczniów. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze w wielkiej i przepięknej sali bankietowej przy smacznym poczęstunku. Wybrane z książki wiersze czytane były przez opolskiego aktora Waldemara Kotasa, którego znamy z serialu ,,Korona królów”. Jednym z wybranych utworów był wiersz pt.,,Uśmiech dziecka” napisany przez Oliwię Goinda uczennicę klasyVI. Odczytanie tego wiersza na spotkaniu było dla nas zaszczytem i wzruszającym przeżyciem, w którym uczestniczyła autorka wiersza Oliwia Goinda, jej tata Krzysztof, pani Lidia Gorzołka – opiekun konkursu w kategorii wiersz uczniów klas IV-VIII oraz Dyrektor Szkoły pani Anna Meryk.