Oficjalne otwarcie miejskiego stadionu w Oleśnie po modernizacji nastąpiło 7 października 2019 r. Stadion jest teraz nie tylko dla piłkarzy, ale także dla sportowców lekkoatletycznych. Na otwarcie przybyły sportowe gwiazdy i talenty:

– medalista olimpijski skoku wzwyż Jacek Wszoła

– medalista Dawid Kajkowski z Kozłowic

– mistrz Europy w rzucie oszczepem Marek Mucha

– Anna Wloka, kulomiota, absolwentka naszej szkoły

Na otwarcie zaproszeni zostali uczniowie szkól podstawowych.

Naszą szkolę reprezentowali uczniowie klas IV-VII. W biegach na 600 metrów startowali: Rafał Galus, Piotr Brodacki, Vanessa Bartyla, która zajęła 4 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

W pchnięciu kulą wzięły udział uczennice: Wiktoria Czołkos i Nikola Klima. Obie stanęły na podium. Wiktoria zajęła drugie miejsce, Nikola – trzecie. Startowała także wuefistka p. Maria Janicka i stanęła na podium zajmując trzecie miejsce.

Piękna pogoda umożliwiła doping kibiców wszystkim sportowcom.