Wycieczka klas I-IV do Opola

1753

14 listopada klasy młodsze wraz ze swoimi wychowawczyniami udały się na wycieczkę do Opola w ramach projektu edukacji regionalnej „#JESTEM. MAŁY OPOLANIN”.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Śląska Opolskiego, wystawy „Opole – gród, miasto, stolica regionu”. Na wystawie zaprezentowano wyniki badań archeologicznych przeprowadzonych w grodzie oraz pozyskane zabytki. Pani przewodnik przybliżyła dzieciom życie codzienne, kulturę duchową i wierzenia mieszkańców grodu oraz rozwój rzemiosł i handlu.
Następnie uczniowie odwiedzili wystawę związaną z obchodzoną w tym roku 100 rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzieci najbardziej zaciekawione były pieniędzmi, których używano w dawnych czasach. Zobaczyły także portret marszałka Józefa Piłsudskiego, kilim z godłem Polski oraz liczne obrazy o tematyce związanej z historią Polski.
W opolskim Młodzieżowym Domu Kultury przygotowano dla naszych uczniów warsztaty plastyczno – kulinarne: „Księżna Wiola zamyka lato w słoiku”, gdzie dzieci samodzielnie przygotowały kompot z jabłek i ozdobiły wieczka słoików.
Ostatnim punktem wyjazdu były warsztaty teatralne z emisji głosu i ruchu scenicznego, na których dzieci poznały piękną etiudę o opolskich dzieciach, której poszczególne zwrotki odnosiły się do historii Opola. Dzieciom bardzo przypadła do gustu piosenka i ochoczo uczestniczyły w zajęciach.