„ Śniadanie daje moc”

1929

Dnia 08.11.2018r uczniowie klas I – III wzięli udział w akcji „Śniadanie daje moc” w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia I Gotowania., którego celem jest propagowanie zdrowego odżywiania wśród najmłodszych ( i nie tylko). Uczniowie pod bacznym okiem swoich wychowawców przygotowali wspólnie smaczne i zdrowe śniadanie. Specjalnie na tę okazję na zajęciach plastycznych zrobili piękne , kolorowe czapki kucharskie. Każdy              z uczniów przyniósł do szkoły produkty potrzebne do przygotowania potraw na śniadanie. Wśród nich znalazły się : produkty zbożowe, mleczne oraz warzywa i owoce. Uczniowie podzieleni na grupy przygotowali dania śniadaniowe. Na wspólnym stole pojawiły się: kanapki, pasty jajeczne i twarogowe, koktajl, soki owocowe oraz uwielbiane przez wszystkie dzieci płatki śniadaniowe z mlekiem.
Na śniadanie zaproszeni zostali goście. Przy stole razem z dziećmi usiadła pani dyrektor, pielęgniarka szkolna , nauczyciele. Każdy znalazł wśród dań swoje ulubione potrawy , ale miał też okazję spróbować innych zdrowych przekąsek.
Włączenie się do akcji i przygotowanie wspólnego śniadania miało za zadanie uświadomić dzieciom i dorosłym, ze śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci maja energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć i mają siłę do zabawy.
Śniadanie to najlepszy start w nowy dzień!