Dzień Promocji Zdrowia 2018

1831

23 października 2018 r. po raz kolejny odbył się w naszej szkole Dzień Promocji Zdrowia. Uczniowie pracowali metodą stacji. Stanowiska edukacyjne przygotowali i poprowadzili uczniowie klasy VIII, którzy tradycyjnie spisali się na medal.

Stacja 1: Quiz o zdrowiu

Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej dotychczasowej wiedzy na temat zdrowia, zasad odżywiania i aktywnego trybu życia. Pytania okazały się nietrudne, a znajomość tematu wśród naszych uczniów bardzo dobra. Piramida żywienia nikomu nie była obca.

Stacja 2: 10 zasad zdrowego żywienia

Tutaj uczniowie zdobyli wiedzę na temat racjonalnego odżywiania i zdrowych nawyków żywieniowych. Z zaciekawieniem oglądali krótki film edukacyjny, a następnie poprzez zabawę w kalambury utrwalali zdobyte wiadomości.

Stacja 3: Zgadnij, co to

Na stacji trzeciej uczniowie zmierzyli się z krzyżówką na temat warzyw i owoców. Przypomnieli sobie o korzyściach płynących z ich spożywania. Na zakończenie spróbowali swoich sił w rozpoznawaniu warzyw i owoców przez dotyk.

Stacja 4: Sałatka owocowa

Na stacji czwartej uczniowie samodzielnie wykonali sałatkę owocową. Wybrane przez siebie owoce kroili w kostkę i mieszali, dobierając proporcje według własnego gustu. W ten sposób przyrządzili smaczną i zdrową przekąskę, smakołyk bez użycia cukru. Wszystkim dzieciom przysmak zdecydowanie przypadł do gustu.

Stacja 5: Gang Świeżaków

Przy pomocy piosenki uczniowie poznali moc witamin ukrytych w warzywach i owocach. Następnie przyszedł czas na Familiadę. Okazało się, że uczniowie dobrze zapamiętali wszystkie wiadomości.

Stacja 6: Sokolandia

Uczniowie mieli okazję własnoręcznie przyrządzić świeży sok z jabłek. Wszyscy chętnie się częstowali i docenili zalety owoców sezonowych, zgodnie twierdząc, że nie potrzeba słodzonych napojów, gdy pod ręką ma się takie przysmaki.

Stacja 7: Ćwicz z nami – Kasztanami

Na stacji siódmej uczniowie mieli do pokonania specjalnie przygotowany tor przeszkód. Musieli wykazać się zwinnością i szybkością. Przekonali się, że aktywność fizyczna nie musi być nudna. Przy okazji wszyscy świetnie się bawili.

Opiekun: Joanna Meryk