Czy muzyka dęta ma moc? Czy łagodzi obyczaje? Bezsprzecznie udowodniliśmy to w sobotni wieczór. Podczas wspólnej próby dwóch orkiestr: orkiestry z Borek Wielkich i naszych gości- orkiestry z Borek Małych zabrzmiało mnóstwo wspaniałych dźwięków. Aż 33 muzyków grających wspólnie kultowe marsze, intrady i kilka pieśni robiło wrażenie.  Warto tu zacytować naszego kolegę, który jeszcze przed spotkaniem powiedział, że „takiego wspólnego grania to już bardzo dawno nie było”. Mocne dźwięki pięciu basów, wspaniałe flecistki, silna ekipa trąbek, dźwięczne klarnety i saksofony, dwaj puzoniści i dostojne dźwięki tenorów, a nad tym wszystkim rytmiczne ręce Roberta, sobotniego dyrygenta- wręcz nie chciało się przestawać grać. Jednak po czasie ulegliśmy zapachom dochodzącym znad grilla i przeszliśmy do kolejnego punktu wieczoru, czyli integracji. Mieliśmy czas na wymianę doświadczeń, prezentację naszego projektu, poczęstunek i wspólne rozmowy, a nawet mini turniej piłkarzyków. Na zakończenie znów moc muzyki wzięła górę: rozbrzmiały instrumenty i w biesiadnych rytmach pożegnaliśmy naszych gości.

Gorące podziękowania kierujemy do naszych kolegów i koleżanek z Orkiestry z Małych Borek za przybycie, mile spędzony wspólny wieczór i mamy nadzieję, że uda nam się to spotkanie powtórzyć.

Spotkanie zorganizowano w ramach projektu „Tradycyjnie i nowocześnie w Boreckiej orkiestrze” dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka
Działaj Lokalnie Stowarzyszenia LGD „Dolina Stobrawy”

Alicja Kubosch