Dzień Dziecka w przedszkolu

1924

6 czerwiec 2018 rok był wspaniałym dniem dla naszych przedszkolaków. Tego dnia do południa byliśmy na wycieczce w Opolu w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora na spektaklu pt. „Idziemy po skarb”. Po powrocie z wycieczki obchodziliśmy w naszym przedszkolu zaległy Dzień Dziecka. Dzieci długo czekały na ten dzień, na placu przedszkolnym odbyły się zabawy i zawody sportowe. Wspólnym zabawom i różnorodnym konkurencjom sportowym nie było końca: rzuty woreczkiem do celu, przejście pod przeszkodą, skoki przez płotki, przeciąganie liny i wiele innych. Następnie dzieci miały słodki poczęstunek – smaczne lody. Nie brakowało również zabaw na placu przedszkolnym i chętnych do budowania zamków z piasku. Wszystkim bardzo podobały się organizowane zabawy. Ponadto w tym dniu każde dziecko wróciło do domu z prezentem. Pani Alicja – mama Wiktora wykonała dla dziewczynek – pieski z balonów, a dla chłopców – szable. Bardzo dziękujemy Pani Alicji za wspaniałe prezenty. Ponadto były też inne upominki: dla dziewczynek – torebki, dla chłopców – spinnery. Nie zabrakło również słodyczy. Szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku.