Spektakl „Karolcia” w MDK w Oleśnie oraz zwiedzanie Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej.

2184

Dnia 20 kwietnia 2018r. zorganizowano dla klas I-III wycieczkę do Młodzieżowego Domu Kultury w Oleśnie na przedstawienia pt. „Karolcia” w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia. Główną bohaterką przedstawienia była Karolcia- dziewczynka, która znalazła magiczny, niebieski koralik. Jak się później okazało, koralik miał magiczną moc spełniania życzeń. Dzięki koralikowi dziewczynka, wraz z nowym kolegą Piotrkiem, przeżywała ciekawe przygody.
Spektakl uczył widzów podstawowych zasad ruchu drogowego, przede wszystkim prawidłowego przechodzenia przez ulicę oraz zwracania uwagi na sygnalizację świetlną. Podkreślał również jak ważne jest noszenie odblasków. Dzieci śledząc akcję przedstawienia przekonują się, że pomaganie innym to wielka wartość, a pomagając przyczyniamy się do szczęścia zarówno swojego, jak i innych.
Spektakl uzupełniały piękne stroje, ciekawe efekty świetlne i wizualizacje komputerowe. Całość łączyła wesoła muzyka i wpadające w ucho piosenki.
Po przedstawieniu dzieci odwiedziły Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej         w Oleśnie. Strażacy ochoczo powitali uczniów i oprowadzili ich po jednostce. Dzieci zobaczyły wozy strażackie wraz z całym sprzętem ratowniczo- gaśniczym oraz kompletne umundurowanie strażaka. Panowie zaprezentowali jak wygląda ratowanie ofiar                    w wypadkach komunikacyjnych, a dzieci pełniły rolę poszkodowanych. Odbył się także pokaz wspinania na drugie piętro budynku przy użyciu drabiny hakowej. Na koniec każdy                z uczestników wycieczki mógł poczuć się jak prawdziwy strażak i spróbować „ugasić pożar” lejąc wodą. Wizyta u oleskich strażaków bardzo się dzieciom podobała. Podekscytowani        i pełni wrażeń wrócili do szkoły.