Dzień Służby Zdrowia. Poznajemy zawód położnej, pielęgniarki, instrumentariuszki.

2944

12 kwietnia 2018 r. w naszej szkole tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Promocji Zdrowia         z Pracownikami Służby Zdrowia. Z tej okazji zaproszono na uroczystą akademię pracowników Służby Zdrowia: mieszkańców wsi Borki Wielkie i okolicy, absolwentów naszej szkoły.
Na uroczystość przybyli:
• Pani Anna Tiffert – pielęgniarka szkolna
• Pani Janina Korzekwa – położna środowiskowa
• Pani Bożena Gallus – pielęgniarka środowiskowa Caritas
• Pani Beata Górska – instrumentariuszka Powiatowego Szpitala w Oleśnie
Zaproszonych Gości powitała dyrektor szkoły Anna Meryk.
Uczniowie uroczyście podziękowali za trud i ofiarność w ratowaniu zdrowia i życia drugiego człowieka, a w dowód wdzięczności wręczyli kwiaty i odśpiewali gromkie „Sto lat”.
Uczniowie klasy III oraz VI przygotowali na tę okazję program artystyczny pod opieką pani Wioletty Bartyla oraz pani Małgorzaty Ligus. Program ten uświetniły występy taneczne uczniów klas I-III oraz klasy IV przygotowane pod kierownictwem pani Urszuli Rosickiej. Uczniowie klas VI udzielili nam informacji na temat najważniejszych witamin, po czym zaprezentowała się klasa IV w tańcu pt. ”Karetka Pogotowia”. Następnie uczniowie klas I-III zatańczyli w rytm melodii: „Jarzynowa gimnastyka”. Program artystyczny uwieńczyło przedstawienie „U lekarza” w wykonaniu klasy III oraz Filipa i Marii z klasy VI.
W ramach tej uroczystości uczniowie przygotowali pyszne i zdrowe sałatki owocowe, którymi po zakończeniu programu artystycznego poczęstowali wszystkich zebranych.
Po poczęstunku uczniowie mili okazję poznać bliżej zawody związane ze służbą zdrowia. Każdy z gości opowiedział o swojej pracy, czym się zajmuje i co robi. Uczniowie poznali tajniki pracy położnej, pielęgniarki szkolnej, pielęgniarki środowiskowej i instrumentariuszki. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały, że każda z Pań ma inny zakres obowiązków, wykonuje inne zadania, ale wszystkie służą „ratowaniu zdrowia i życia”.