Pasowanie na ucznia kl I

2895

PASOWANIE NA UCZNIA to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. Tradycyjnie jak co roku do tej uroczystości pierwszaki przygotowywały się od pierwszych dni września. Poznawały swoje prawa i obowiązki, zapoznawały się z regulaminami               i zwyczajami panującymi w szkole oraz z zasadami zachowania się na drodze.
W tym wyjątkowym dniu 14 listopada nasze maluchy w strojach galowych wyglądały bardzo uroczyście. Przejęte były tym, że na sali obecni byli Rodzice, pani Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz wszyscy uczniowie naszej szkoły.
Zebranych gości przywitała pani Dyrektor. Następnie maluchy zaprezentowały swoją wiedzę i umiejętności artystyczne, aktorskie: recytowały wiersze, śpiewały piosenki, grały na instrumentach perkusyjnych i tańczyły. W drugiej części uroczystości przystąpiły do egzaminu przygotowanego i przeprowadzonego przez uczniów kl. VII. Dzieci musiały wykazać się wiedzą i sprawnością fizyczną, np. odgadywały zagadki, pokonywały tor przeszkód.
Wszystkie zdały egzamin wzorowo!
Uczniowie kl. I ubrani w błękitne togi i birety złożyli uroczyste ślubowanie, a następnie wielką kredką zostali przez panią Dyrektor pasowani na ucznia. Każdy uczeń „podpisał” również Akt Pasowania odbijając palec namoczony w tuszu. Od tej chwili maluchy stały się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Wszystkie pierwszaki otrzymały również od swojej wychowawczyni pamiątkowy dyplom, który na pewno będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu.
Po uroczystości zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy uczniów kl. I.

Pierwszoklasistom życzymy wielkiego zaangażowania w nauce i samych sukcesów.