Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

2642

6 listopada uczniowie klas I, II i III wraz ze swoimi wychowawczyniami Ewą Glondałą, Dorotą Nowak i Magdaleną Przeniczną wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Postaci z Bajek.
Na początku każdy uczestnik prezentował swój strój (bo oczywiście wszyscy odpowiednio się przebraliśmy), a pozostali uczestnicy odgadywali kim dana osoba dzisiaj jest.
Następnie podzieliliśmy się na 6 grup i w tych grupach graliśmy w biegane „Bajkowe oczko”. Postacie z bajek wisiały na korytarzu, a dzieci pracowały w klasach – w ten sposób do dobrej zabawy włączyliśmy jeszcze ruch. Podsumowując to zadanie zwycięskim grupom zostały wręczone drobne upominki.
Nadszedł czas na turniej w odgadywaniu utworów z bajek „Jaka to bajka?”. W tej konkurencji również wyłoniliśmy mistrza, który otrzymał upominek. Wszyscy jednak jesteśmy wygranymi tego dnia, bo przede wszystkim wspólnie, świetnie spędziliśmy czas,    a dodatkowo każdy uczestnik otrzymał drobną niespodziankę.
Dodatkowo w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek zorganizowaliśmy wystawkę tematyczną, która składała się z gadżetów z postaciami z bajek. Na wystawce znalazły się puzzle, maskotki, książki, płyty CD, poduszki, figurki, ręczniki, talerzyki i kubki     i wiele innych.
Na podsumowanie wspaniale spędzonego dnia wszyscy udaliśmy się do szkolnej biblioteki. Tam każdy uczestnik miał za zadanie wyszukanie książki ze swoim ulubionym bohaterem, którą wypożyczył i obiecał w domu przeczytać.