Dzień Promocji Zdrowia

2085

31 października 2017 r. odbył się w naszej szkole Dzień Promocji Zdrowia. Uczniowie klasy VII przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek specjalne stacje, przy których można było się dowiedzieć wiele na temat zdrowego stylu życia i odżywiania.

Stacja 1: Robimy koktajl owocowy

Po opieką nauczycieli uczniowie samodzielnie mogli przyrządzić koktajl z kefiru i dżemu owocowego, będący źródłem wapnia i cennych witamin. Tego dnia nikt nie grymasił, wszystkie dzieci ze smakiem piły własnoręcznie zrobiony napój, a nawet prosiły o dokładkę.

Stacja 2: Witaminki

Tutaj uczniowie zdobyli więdzę na temat najważniejszych witamin. Najpierw zobaczyli krótki film o witaminkach i starali się zapamiętać witaminkową rymowankę. Dowiedzieli się dzięki temu, gdzie można znaleźć witaminy i za co one odpowiadają. Następnie dzieci zagrały w „żywe memory” i próbowały odgadnąć rymowane zagadki.

Stacja 3: Quiz o zdrowiu

Uczniowie próbowali swoich sił w quizie. Pytania były różnorodne: niektóre łatwe, inne trudniejsze. Wszystkie dotyczyły zdrowego stylu życia. Okazało się, ze uczniowie naszej szkoły doskonale wiedzą, ile posiłków powinno się jeść dziennie, jak ważne są owoce i warzywa w codziennej diecie, a także, że aktywność fizyczna jest podstawą dobrego samopoczucia.

Stacja 4: Marchewka i jabłko – idealne połączenie

Przy stacji czwartej uczniowie samodzielnie przygotowywali sałatkę jabłkowo – marchewkową. Owoce i warzywa strali na tarkach, dobierając proporcje według własnego gustu. W ten sposób przyrządzili smaczną i zdrową przekąskę, smakołyk bez użycia cukru. Wszystkim dzieciom przysmak zdecydowanie przypadł do gustu.

Stacja 5: Na straganie

Tutaj uczniowie przypomnieli sobie wiadomości dotyczące warzyw i owoców. Na początek zobaczyli popularny wiersz „Na straganie” w nowej, muzycznej odsłonie. Następnie spróbowali swoich sił w rozpoznawaniu warzyw i owoców przez dotyk. Ostatnim zadaniem było rozwiązanie warzywno-owocowych zagadek.

Stacja 6: Dmuchaniec

Ostatnia stacja sprawiła dzieciom bardzo dużo radości. Zabawom na dmuchańcu nie było końca! Była to bardzo dobra promocja aktywności fizycznej.

Nad grupami uczniów w czasie zajęć przy stacjach czuwali wychowawcy. Uczniowie klasy VII świetnie wywiązali się z powierzonego zadania i sprawdzili się w roli nauczycieli. Praca przy stacjach umożliwiła wszystkim dzieciom aktywne włączenie się w Dzień Promocji Zdrowia.

Opiekun: Joanna Meryk