Dzień Edukacji Narodowej – w Przedszkolu

1725

Nasza Pani jest kochana
zawsze ma dla dzieci czas,
zwykle pani śpiewa dla nas,
ale dziś posłucha nas. (…)

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem wszystkich nauczycieli, czynnych zawodowo i emerytów ale, również pracowników oświaty, jak i wszystkich tych, którzy tworzą przedszkole – dzieci i rodziców.
Z tej też okazji w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia. Przedszkolaczki w tym wyjątkowym dniu, zaprezentowały część artystyczną dla swoich wychowawczyń i gości zaproszonych.
Słowem i piosenką podziękowały za trud, poświęcenie i wychowanie. Były życzenia, kwiaty i łzy wzruszenia, że tak małe dzieci potrafią okazać tyle wdzięczności, a ich mobilizacja i zaangażowanie jest nagrodą dla wychowawców.
Na tę uroczystość przybyły, również panie emerytki, które wcześniej pracowały w naszym przedszkolu: Pani Krystyna Rataj i Pani Jadwiga Bensz, oraz rodzice naszych przedszkolaków. Po części artystycznej był czas na wspólny poczęstunek.