Europejski Dzień Języków

2130

26 września 2017 r. obchodziliśmy w szkole Europejski Dzień Języków. Tego dnia boreccy uczniowie przemówili prawie wszystkimi europejskimi językami. Jako pierwsi w animacjach i zabawach uczestniczyli uczniowie klas I-IV. Odbyli oni wirtualną podróż po stolicach Europy, powitali tam mieszkańców w ich rodzimych językach i poznali najważniejsze atrakcje turystyczne. Natępnie z zapałem śpiewali i liczyli w różnych językach, a największą atrakcją okazało się europejskie dobble. Ponadto młodsi uczniowie wzięli udział w konkursie na flagi Wielkiej Brytanii i Niemiec.
Uczniowie klas V-VII rozpoczęli przygodę z językami od zabawy w międzynarodowe echo. Okazało się, że niektóre europejskie języki są naprawdę trudne, mimo to uczniowie świetnie radzili sobie nawet z nieczęsto słyszanymi w okolicy językami, jak norweski, duński czy węgierski. Następnie przyszedł czas na wirtualną podróż po stolicach Europy i poszukiwania na mapie. Wiele radości sprawiło uczniom także 4-języczne bingo i karaoke w kilkunastu językach. Ponadto uczniowie klas IV-VII wzięli udział w konkursie na plakat o wylosowanym języku europejskim.
Cały dzień minął w radosnej atmosferze. Dziękujemy paniom nauczającym języków w naszej szkole: p. Ani Wacheckiej, p. Kornelii Hęcińskiej i p. Joasi Meryk za organizację tego wydarzenia.
Wsparcie w postaci nagród i materiałów dla uczniów otrzymaliśmy od Komisji Europejskiej oraz Bundeszentrale für Politische Bildung w Bonn.