Boreccy Emeryci w Górach Stołowych

2533

W dniach 23 – 24.08.2017 grupa emerytów z Borek Wielkich i okolicznych wsi Gminy Olesno odbyła dwudniową wycieczkę krajoznawczo – turystyczną w Góry Stołowe. Wyjazd był dofinansowany w ramach projektu „Emeryci zwiedzają Góry Stołowe” – realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Borki Wielkie w ramach zadania publicznego.
Uczestnicy wycieczki zwiedzili sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej oraz ruchomą szopkę, Kalwarię w Wambierzycach i rezerwat Błędne Skały, Muzeum Papiernictwa i uzdrowisko         w Dusznikach Zdroju, Muzeum Zabawek i uzdrowisko w Kudowie Zdroju, Kaplicę Czaszek     w Czermnej.
Emeryci poznali historię, zabytki i walory przyrodnicze Dolnego Śląska. Grupa udała się na wycieczkę i aktywnie uczestniczyła w proponowanych działaniach, zintegrowała się i miło spędziła wolny czas. Emeryci zapoznali się z ofertą leczniczą uzdrowisk kłodzkich.
Uczestnicy wycieczki nocowali w Wambierzycach w hotelu prowadzonym przez ojców Franciszkanów. Grupę przywitał i przyjął kolacją o. Jozafat Gohly. Wielką niespodzianką dla boreckich pątników była specjalnie dla nich zaprezentowana iluminacja oświetlenia Bazyliki Wambierzyckiej.