Przyjaciel Opolskiej Przyrody – „Spotkanie z weterynarzem”

2845

 

30 maja uczniowie kl. I, II i III gościli w naszej szkole lekarza weterynarii- panią Karolinę Żołędź.
W odwiedziny pani doktor przyszła ze swoimi pupilami: olbrzymem Zeusem i maleństwem Guciem.
Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały pani weterynarz, która opowiadała im o psich zwyczajach, o tym jak prawidłowo zajmować się swoimi czworonogami. Uczniowie dowiedzieli się jak je karmić i pielęgnować. Zapoznane zostały również z zasadami bezpiecznego kontaktu z nieznajomymi psami. Pani doktor pokazała dzieciom przyrządy używane w trakcie badań zwierząt oraz przybliżyła wiedzę na temat pracy lekarza weterynarii. Maluchy obserwowały zabiegi wykonywane przez panią, tj. badanie ucha, serca. Wiele radości sprawiła im możliwość posłuchania przez stetoskop jak bije serce psa i swoje własne.
Serca wszystkich dzieci „skradł” mały Gustaw, który wymagał od nich nieustannych pieszczot. Radości nie było końca…
W dowód wdzięczności za przybycie do naszej szkoły oraz przeprowadzenie ciekawej          i pouczającej pogadanki uczniowie kl. III wręczyli pani weterynarz własnoręcznie wykonaną laurkę oraz przybornik na długopisy w kształcie pieska. Prezenty otrzymały również psiaki.