Uczniowie PSP zwycięzcą XVI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Mój Szkolny Kolega z Misji”

2248

Dnia 30 maja 2017 roku w Sali Amsterdam Centrum Kongresowego PGE Narodowy             w Warszawie odbyła się Uroczysta Gala wręczenia nagród laureatom XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Mój Szkolny Kolega z Misji” organizowanego przez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” pod hasłem: „Gdzie misjonarze – tam nadzieja”.
Patronat honorowy Konkursu „Mój Szkolny Kolega z Misji” objęli :
Pani Anna Zalewska – Minister Edukacji Narodowej
J. E. abp Wojciech Polak, Prymas Polski
J.E. Bp Jerzy Mazur – Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

W konkursie wzięło udział 378 szkół z całej Poski. W przeprowadzenie Konkursu zaangażowało się 1 486 nauczycieli, katechetów i wychowawców, aktywizując 5 328 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów.
Realizując zadania kategorii charytatywnej dzieci wspierały projekt: „Remont i wyposażenie przyszpitalnego przedszkola w Katondwe (Zambia)” prowadzonego przez Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP .
Uczniowie klas IV- VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Borkach Wielkich, laureaci I miejsca w kategorii charytatywnej, odebrali nagrodę – zestaw książek z rąk J.E.Bp.Jerzego Mazura – Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, ks. dyrektora Dzieła Pomocy „Ad Gentes” Zbigniewa Sobolewskiego oraz przedstawicieli Ministerstwa Spraw Zagranicznych      p. Anny Malinowskiej i p. Jana Badowskiego.

Borecka społeczność szkolna od wielu lat bardzo aktywnie angażuje się w działania charytatywne na rzecz Misji.
Boreccy Wolontariusze przygotowują specjalne nabożeństwa misyjne, aukcje, kwesty.       O potrzebach Misji mówią w różnych okolicznościach: w szkole, parafii, wsi i gminie. Proszą o wsparcie „ludzi dobrej woli”, którym losy dzieci z krajów misyjnych nie są obojętne. Każdy kolejny miesiąc, to nowe wyzwanie i szereg działań charytatywnych.
Udział w Konkursie Misyjnym dzieci i tytuł „Laureata” w Konkursie Ogólnopolskim to wielki zaszczyt i wyróżnienie dla całej szkoły.
Nagrodą dla dzieci była również wycieczka do stolicy, podczas której uczniowie zwiedzili: Stadion Narodowy i Zamek Królewski.
Podczas wycieczki do Warszawy dzieciom towarzyszyły: dyrektor szkoły Anna Meryk, oraz wychowawcy klas: Lidia Gorzołka, Małgorzata Ligus i Barbara Włodarska.