Dzień Promocji Zdrowia ze Służbą Zdrowia w szkole

3010

7 kwietnia 2017 r. w naszej szkole tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Promocji Zdrowia z Pracownikami Służby Zdrowia. Z tej okazji zaproszono na uroczystą akademię dziesięciu pracowników Służby Zdrowia mieszkańców we wsi Borki Wielkie
i okolicy.
Na uroczystość przybyli:
• Pani Anna Tiffert – pielęgniarka szkolna
• Pani Janina Korzekwa – położna środowiskowa
• Pani Alicja Kubosch – położna w Szpitalu Powiatowym w Oleśnie
• Pani Alina Owczarska – pielęgniarka w NZOZ w Oleśnie
• Pan Michał Przeniczny – fizjoterapeuta w „Euromedyk” w Opolu
Zaproszonych Gości powitała dyrektor szkoły Anna Meryk.
Uczniowie uroczyście podziękowali za trud i ofiarność w ratowaniu zdrowia i życia drugiego człowieka, a w dowód wdzięczności wręczyli kwiaty i odśpiewali gromkie „Sto lat”.
Następnie program artystyczny rozpoczęła klasa VI tańcem, a potem wystąpili uczniowie klasy IV w scenkach teatralnych . Uczniów przygotowała wychowawczyni pani Barbara Włodarska. Czwartoklasiści zaprezentowali trzy scenki o zdrowym stylu życia:
• 1 scenka „O duchu, który bał się ruchu” dotyczyła ćwiczeń gimnastycznych,
• 2 scenka „O hałasie, który w szkole panuje i zdrowie psuje” dotyczyła szkodliwego hałasu w szkole
• 3 scenka „O królewnie, która jabłek nie myła i krótko żyła” mówiła o konieczności mycia owoców przed jedzeniem.
W trakcie przedstawienia powtarzano zdanie : „Szanuj zdrowie jak je masz, bo o różne bzdury dbasz”. Po krótkich, ale pouczających scenkach ,rewelacyjnie zatańczyły uczennice klasy V w białych fartuszkach i czepkach pielęgniarskich na głowach z chłopakami „sanitariuszami” oraz uczniowie klas młodszych zaprezentowali taniec do melodii „Mam tę moc.
W drugiej części artystycznych występów teatralnych ponownie zaprezentowała się klasa IV w bajce „Witaminki dla księżniczki Marcelinki”. Młodzi artyści udowodnili, że należy zdrowo się odżywiać ograniczając tym samym słodycze. Tak postąpiła główna bohaterka bajki – Marcelinka ( Nikola Małyska) i dlatego książę Witaminek ( Piotr Brodacki) mógł poślubić księżniczkę Marcelinkę po zastosowaniu diety witaminowej. Na koniec występy artystyczne uatrakcyjnili uczniowie klasy VI żywiołowym tańcem.
Nad oprawą taneczną i choreografią tańców czuwała pani Urszula Rosicka.
Na zakończenie uroczystości wszyscy mogli spróbować pysznej sałatki owocowej
i napić się soku owocowo – warzywnego ze świeżych owoców i warzyw, które przygotowali uczniowie ze swymi nauczycielami. „Jedz codziennie owoce i warzywa”- rozbrzmiewało wielokrotnie… i oby nam się teoria nie rozminęła się z praktyką.