VIII Międzynarodowa Wystawa Szopek

2652
Dnia 14 stycznia 2017 roku laureaci  VIII Międzynarodowej Wystawy Szopek Bożonarodzeniowych  udali się wraz   z  panią dyrektor Anną Meryk    do Uciechowic.
Uroczysta Gala  wręczenia nagród laureatom VIII Międzynarodowej Wystawy Szopek w Uciechowicach rozpoczęła się  o  godz. 1500.  Galę poprowadziła pani  dyrektor  Teresa Grabowska, witając gości i dziękując sponsorom. W scenerii szopy z Betlejem,  na wystawie zgromadzono 494 szopki bożonarodzeniowe, wykonane przez przedszkolaków, uczniów
i dorosłych. Z boreckiej podstawówki do konkursu zgłoszono 8 szopek z czego 7  zdobyło miejsca  i wyróżnienia. Pomysłowość, fantazja  i precyzyjność zostały docenione. Najwyższe lokaty uzyskały szopki wykonane z plastikowych łyżeczek, makaronu i piernika. Każda z wyróżnionych szopek posiadała oryginalne, własnoręcznie wykonane postacie.  W kategorii dorosłych I miejsce zajęła  misternie wyszydełkowana szopka pani Doroty Brodackiej. Po uroczystości   wszyscy uczestnicy  zaproszeni zostali na pyszny  poczęstunek.
VIII Międzynarodowa Wystawa Szopek Bożonarodzeniowych
Uciechowice 2016/2017
ETAP  MIĘDZYNARODOWY:  17.12.2016 – 14.01.2017
Opiekun:  Anna Meryk

Laureaci Konkursu:
I miejsce:   Dorota Brodacki
(kategoria dorosłych)

II miejsce:  Julia Ptak
Maksymilian Zug
III miejsce:  Anna Zug

Wyróżnienia:      Oliwia Goinda
Patryk Goinda
Miriam Giza
Izabela Stróżyk