Wspólne Kolędowanie ze SOSW w Lublińcu.

2914
Na zaproszenie Dyrekcji i Rady Pedagogicznej wraz z wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Konrada Mańki w Lublińcu Anna Meryk – drektor szkoły i uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią Lidią Gorzołka wzięli udział w XVIII Wspólnym Kolędowaniu. Klasa VI w składzie: Dębski Jan, Flak Dawid, Giza Miriam, Jędrak Dominik, Ptak Julia, Sklorz Dominik, Stróżyk Izabela, Wieczorek Ewelina, Zug Anna, jako trzej królowie, pasterz i aniołowie, zaprezentowała piosenkę „Kolędnicy Wędrownicy”. Piosenkę wykonali żywiołowo, z ciekawą choreografią.
Julia Ptak w towarzystwie małych aniołków: Chmiel Laury i Flak Dominiki, wykonała solowo piosenkę w języku niemieckim „Vater unser”.
Podczas Wspólnego Kolędowania prezentowało się wiele zespołów i solistów  z zaproszonych szkół i ośrodków. Była to wspaniała, wzruszająca impreza integracyjna. Dla boreckich dzieci – wspaniała lekcja życia.
Podczas uroczystości nagrodzono również laureatów Konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową. Spośród 7 szopek dostarczonych na konkurs w kategorii: przedszkole      i szkoły podstawowe – III miejsce zajął Maksymilian Zug. W kategorii: gimnazjaliści i dorośli – II miejsce zajął Łukasz Brodacki.